Програма «Різдвяний табір в Чехії - Німеччини - Австрії»
Результати розіграшу подарунків до Дня працівників освіти!
VTG STUDY Канікули в Празі
VTG STUDY Вступ до творчих ВНЗ
Вітаємо з Днем працівників освіти!
Розіграш подарунків до Дня працівників освіти!
Спільна пропозиція E-Schools та МійКлас
Чи подобається сайт?

Інклюзивна освіта

Дата: 5 липня о 21:15, Оновлено 11 липня о 20:42

Супровід  дитини  з  особливими  потребами (наказ №609)- 08.06.2018

Програма для  дітей  з  особливими  освітніми  потребами (наказ №627 від 12.06.2018)

Опубліковано положення про команду супроводу дітей з особливими потребами

У МОН затвердили положення про команду психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у дитсадках та школах. Документ №609 було опубліковано 8 червня на сайті міністерства

Як зазначено в положенні, склад команди супроводу має затвердити своїм наказом керівник навчального закладу. Команда тісно співпрацюватиме з інклюзивно-ресурсним центром, який надасть методичне забезпечення та роз’яснення щодо корекційно-розвиткових послуг.

До складу шкільної команди супроводу входитимуть: директор (або його заступник з навчально-виховної роботи), вчитель початкових класів (чи класний керівник), вчителі та асистенти, соціальний педагог, дефектолог, реабілітолог, психолог, а також батьки чи законні представники дитини. За потреби до команди можуть залучатися шкільний медпрацівник, лікар, спеціалісти системи соцзахисту чи служби у справах дитини.

У дитячих садках команда супроводу буде майже така сама, хіба що на зміну вчителям приходять вихователі та їх асистенти, а також вихователі-методисти.

Ключовим принципом роботи команди супроводу стане повага до особливостей дитини, суворе дотримання її інтересів, протидія дискримінації, дотримання етичних принципів, зберігання конфіденційності, а також активна співпраця з батьками, яких необхідно залучити до освітнього процесу.

Якщо ж говорити детальніше, то команда супроводу спочатку має зібрати повну інформацію про дитину, її особливості, інтереси, освітні потреби. Також необхідно визначити ключові напрями корекційно-розвиткових та психолого-педагогічних послуг та створити на їх основі індивідуальний план розвитку. Ще одним обов’язком членів команди стане створення оптимальних умов для інтеграції дітей, організація антидискримінаційних заходів, методична підтримка інших педагогів та надання консультацій батькам.

Індивідуальна програма розвитку (зразок)   ЗАВАНТАЖИТИ

Методичні рекомендації Організація інклюзивного навчання 2015-2016 ЗАВАНТАЖИТИ

Складання індивідуальної програми розвитку ЗАВАНТАЖИТИ

Індивідуалізований навчальний план Завантажити

Поради для вчителів початкової школи, які працюють з дітьми з особливими потребами             Завантажити

Програми для розумово в¦дсталих (2-4кл) 1ч

Програми для розумово в¦дсталих (2-4кл) 2ч

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.